Šikana? Potřebuju radu!

27. listopadu 2015 v 20:08 | Luci blog
Proč jsou lidi tak zlí? Proč lžou? Proč? Snad každý den se na tohle ptám sama sebe od té doby co máme ve třídě šikanu. Začlo to vlastně už v říjnu,možná ještě v záři, když k nám přestoupila jedna holka (E.) z jiné třídy protože jí tam šikanovali. Když začínal školní rok bylo všechno vpohodě, byli jsme jedna parta (3 kluci , já a E. ), vlastně jeden kluk se do E. zamiloval a strašně ji chtěl. Bylo to tak pěkný, a přála jsem jim to. Až do té doby když ten kluk zjistil že E. nikdo nemá rád a proto k nám přešla.
Začlo to nadáváním, tak ošklivé slova že to jsem nemůžu napsat. Pak došlo ke strkání a tak to bylo asi 3 týdny, každý den ji strkal že málem vždycky spadla. Jenže E. si myslela že to dělá ze srandy a tak za nimi chodila a "vtírala se" protože si myslela že ji mají rádi..Ještě jsem to neřešila, vždycky jsem ho okřikla ať ji nechá ale on si nedal říct.
Takhle to bylo dál a dál, až došlo k tomu že ji bije. Prostě k ní přišel a začal ji fackovat, a pak bouchnul do nosu že utíkala na záchody jestli ji náhoudou neteče krev. Běžela jsem za ní. Bylo mi jí strašně líto že si timhle musí procházet a tak mi došly nervy. Nemohla jsem to tak nechat a tak jsem došla za naším třídním učitelem aby s tím něco dělal. Promluvil s nim. Ale pak se dozvěděl že jsem to řekla já. Jakoby se to všechno obrátilo proti mě, sice mě nebijou ale pomluvy o mě se šíří po celé třídě možná i škole, nadávají mi a dávají na facebook moje fotky s popiskem "Práskačka"..Pomlouvají mě za zády a když k nim přijdu a řeknu ať mi to řeknou do očí tak dělají jakoby nic.
A tak se ptám jestli jsem udělala dobře nebo špatně? Jestli to mám dál řešit? Co by jste v takové situaci dělali vy?
Prosím pomocte.
Luci
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hnusněva Zvrhlá Hnusněva Zvrhlá | Web | 27. listopadu 2015 v 20:37 | Reagovat

Ahoj, myslím si, že jsi udělala dobře. Bohužel oni si s tím leckdy ani učitelé neumějí poradit přestože by na to měli být školeni. Spousta učitelů, když jim někdo oznámí, že je ve třídě šikana, tak se obrátí proti tomu, kdo jim to donesl, jelikož řešit šikanu je poměrně složité a popřít to nebo to neřešit je mnohem jednodušší.

Když jsem dělala bojový sport, tak nám trenér v rámci prevence proti šikaně a násilí dával spoustu užitečných rad, "co dělat". Jelikož já jsem nikdy se šikanou problémy neměla, tak si toho moc nepamatuju. Obvykle jsem nedávala pozor. Něco málo...ale nevím, jestli by ti to pomohlo... ;-)

Každopádně se drž. Ty i E.

2 Luci Luci | 27. listopadu 2015 v 22:49 | Reagovat

[1]: Moc děkuju za názor.
No, zvlášť náš učitel si s tím neumí poradit, a hlavně na tyhle třídní problémy nemá čas :/
Děkuju moc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama